Zapraszamy na szkolenia realizowane w Poznaniu

Budynek Centrum

 

Szkolenia

Szkolenia realizowane w Centrum Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych są pomyślane tak, aby dostarczyć nie tylko wiedzę z danego zakresu ale też pomóc uczestnikom opanować różne umiejętności potrzebne do wdrożenia zdobytej wiedzy. Dlatego też ich charakter jest głównie warsztatowy, nakierowany na intensywną pracę własną i analizę przypadku.

KOMUNIKAT!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz zapytaniami ze strony naszych Klientów postanowiliśmy dodatkowo zaproponować usługi szkoleniowe online. Po naszym szkoleniu w formie online na Skype uzyskają Państwo imienne certyfikaty, honorowane przez Jednostki Certyfikujące.

Zapraszamy na NOWE szkolenia w 2020 r.:

Prowadzący:

mgr Witold Gojżewski

„Trening umiejętności społecznych

i interpersonalnych z uczestnikami ŚDS”

Termin szkolenia: do uzgodnienia 2020 r. Zajęcia odbędą się w godz. 10.00-14.00.

Opłata za szkolenie: 1 osoba 400 zł.

Kontakt: [email protected] lub 600359060

Prowadząca:

mgr Paulina Stachura

 

TERMINY SZKOLEŃ W CENTRUM W POZNANIU:
 

„TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH I INTERPERSONALNYCH Z UWZGLĘDNIENIEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I ZASTĘPCZEJ Z UCZESTNIKAMI ŚDS”

Program szkolenia

Funkcjonowanie ŚDS w strukturze pomocy społecznej

Wykluczenie społeczne

Jak rozmawiać z uczestnikiem – podstawy komunikacji międzyludzkiej

Komunikacja alternatywna

Trening umiejętności społecznych

Metody pracy wspierającej i aktywizującej, kształtowanie nawyków celowej aktywności

Motywowanie do akceptowanych przez otoczenie zachowań

Umiejętności interpersonalne personelu

Praca terapeutyczna z uczestnikiem trudnym

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Opłata za szkolenie: 350 zł brutto od osoby.

Aby zapisać się: napisz maila na adres [email protected] lub zadzwoń: 600 35 90 60, 618701464.

Termin szkolenia: do uzgodnienia 2020 r. Zajecia odbędą się w godz. 10.30-15.00.

 

„Trening uważności w radzeniu sobie z przeciążeniem emocjonalnym” 

W życiu mierzymy się z różnymi zdarzeniami. Czasem odbieramy je jako dobre, pozytywne, pożądane. Innym razem mamy poczucie krzywdy, złościmy się, buntujemy, reagujemy obniżeniem nastroju. Żyjemy szybko, zadaniowo, czujemy się nieustannie oceniani i rozliczani z wykonanej pracy. Niemal wszystko staje się obowiązkiem do wykonania: praca, prowadzenie domu, wychowanie dzieci, relacja z partnerem…Nawet wieczór nie zwalnia z odpoczynku bo w głowie roi się pełno myśli o tym, co trzeba zrobić na następny dzień, wspomnień z dnia, który mija. Doprowadza to do stanu, w którym zaczynamy żyć w nieustającym napięciu, gotowości do walki, co nas ostatecznie osłabia psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. Jeśli w tym opisie odnajdujesz swoją rzeczywistość, codzienność to znaczy, że ten warsztat jest dla Ciebie. To czas zatrzymania, czas tylko dla Ciebie, w którym w kameralnym gronie będziesz mieć okazję i przestrzeń do tego, żeby:

– zrozumieć dominujące u Ciebie wzorce myślenia, odczuwania i reagowania

– znaleźć źródło utrzymujących się napięć w Twoim ciele

– przyjrzeć się swoim relacjom

– rozpocząć swoją drogę do uważnego Życia i nauczyć się czerpać z każdego doświadczenia, które do Ciebie przychodzi.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, oparty o ćwiczenia pochodzące z praktyki uważności i elementów pracy z ciałem oraz bioenergetyki Lowena. Prowadzi je Paulina Stachura, psycholog, psychoterapeutka. Praktykę uważności stosuje w pracy terapeutycznej z dorosłymi, dziećmi, prowadząc warsztaty dla rodziców zastępczych i wychowawców w domach dziecka.

Miejsc: Centrum Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych w Poznaniu

Czas: 6 godzin zegarowych

Termin szkolenia: do uzgodnienia 2020 r. 

 

Radzenie sobie ze stresem i emocjami w pracy zawodowej – warsztat dla pracowników Pomocy Społecznej, PCPR i kadry opiekuńczo-wychowawczej i pedagogicznej w placowkach opiekuńczo-wychowawczych”.

Intensywna praca z drugim człowiekiem jest zawsze źródłem dużej liczby bardzo różnorodnych emocji. Niektóre z nich odbieramy jako przyjemne, pozytywne, inne jako trudne, złe, obciążające. Czasem niektóre z tych trudniejszych emocji goszczą w nas na dłużej, pogarszając nasze funkcjonowanie stopniowo – najpierw w pracy, potem poza nią.

Centrum Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych w Poznaniu zaprasza na warsztat poświęcony rozpoznawaniu emocji jakie towarzyszą nam w pracy zawodowej. Zajęcia pomagają odnaleźć swój osobisty potencjał do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i zwiększania komfortu i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Zajęcia są przede wszystkim praktyczne, nastawione na doświadczanie i ćwiczenie umiejętności. Czas trwania: 6 godzin zegarowych.

Prowadząca: mgr Paulina Stachura Psycholog , trener, psychoterapeuta. Ukończyła specjalność kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza a następnie wiele kursów i szkoleń w zakresie pracy z dzieckiem i rodziną. Od kilku lat aktywnie działa w obszarze szkoleń dla rodziców zastępczych i wychowawców w Domach Dziecka, propagując ideę uważności w relacjach z dzieckiem odrzuconym. Prowadzi psychoterapię indywidualną i par oraz coaching rodzicielski. Jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Poznaniu. Posiada certyfikat ukończenia rocznego kursu Pracy z Procesem, wydany przez Polskie Towarzystwo Pracy z Procesem oraz certyfikat trenerski. Prowadzi szkolenia psychologiczne przeznaczone dla zespołów terapeutyczno – opiekuńczych i rodzin zastępczych.

Termin szkolenia: do uzgodnienia 2020 r. 

„Budowa i odbudowa więzi w oparciu o koncepcję schematów i ACT (Terapii opartej na akceptacji i uważności)”

Warsztat 6 godzinny (6 godzin zegarowych), kierowany do rodziców zastępczych, rodziców z trudnościami wychowawczymi.
Opis: Schematy są nawykowymi, utrwalonymi wzorcami myślenia i odczuwania, zestawem przekonań i emocji, które mamy w odniesieniu do siebie i innych osób. W podejściu opartym na analizie tych schematów, akceptacji i uważności w procesie ich zmiany poznajemy konkretne metody służące lepszemu rozumieniu relacji jakie nawiązujemy. Zrozumienie tych mechanizmów oraz umiejętność ich identyfikowania u bliskich osób, jest kluczowe dla budowania prawidłowych, bezpiecznych więzi z dzieckiem i innymi osobami znaczącymi. W trakcie szkolenia uczestnicy nabędą umiejętność rozpoznawania własnych kluczowych schematów oraz stosowanych strategii radzenia sobie z nimi, a następnie poznają metody ich modyfikowania tak aby możliwe było budowanie lub odbudowanie więzi z osobami znaczącymi i tym samym zmiana sytuacji relacyjnej i wychowawczej w domu.

Termin szkolenia: do uzgodnienia 2020 r.

Cena szkoleń prowadzonych przez mgr Paulinę Stachurę w Poznaniu wynosi 270 zł od osoby dla grupy minimum 3 osobowej. Cena szkolenia dla 1 lub 2 osób do uzgodnienia. Zajęcia odbywają się w godz. 9.00-15.00. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Termin szkolenia do uzgodnienia. Zgłoszenia: [email protected] lub tel. 61 870 14 64, 600 35 90 60.

Realizujemy również powyższe szkolenia jako wyjazdowe na terenie Państwa  Placówek dla  zorganizowanych grup liczących do 25 osób. Cena szkoleń wyjazdowych  do uzgodnienia. Pozostałe tematy naszych szkoleń psychologicznych do realizacji na terenie Państwa Placówek znajdują się pod adresem www.cpisp.pl/szkolenia-psychologiczne. Wystarczy wybrać temat szkolenia i napisać do nas maila: [email protected]

           Płatność przelewem w terminie do 14 dni od zakończenia szkolenia lub gotówką w dniu jego rozpoczęcia. Przy zgłoszeniu od 3 osób z jednej placówki otrzymacie Państwo rabat cenowy 4% , 4 osób rabat 5%.  

Jak się zapisać?

Prosimy zadzwonić do nas od poniedziałku do czwartku w godz. od 9.30 do 15.00 na nr tel./faks 61 870 14 64 , lub 600 35 90 60 albo wysłać kwestionariusz szkoleniowy na adres: [email protected]  

Do zobaczenia w naszym Centrum w Poznaniu. 

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y  !